Ubezpieczenie NNW nie tylko komunikacyjne

Ubezpieczenie NNW nie tylko komunikacyjne
Zabezpieczenie NNW nie jest poświęcone jedynie dla właścicieli aut. Wykupić polisę ma prawo de facto każdy, kto chce zabezpieczyć siebie a także swych bliskich przed efektami nieszczęśliwych wypadków.
Umowa ta może się okazać przede wszystkim pożyteczna dla ludzi uprawiających sport, dla dzieci i młodzieży szkolnej, dla ludzi wyjeżdżających na wakacje. Zakres umowy ubezpieczeniowej jest elastyczny i zdołasz go bez kłopotu dopasować do swych potrzeb i wymagań. Masz prawo zakupić tylko ochronę NNW (np. NNW szkolne), lub w pakiecie (np. z ubezpieczeniem OC auta).

Ile to kosztuje NNW?

Stawki tego zabezpieczenia różnią się od siebie w zależności od tego, który zakres ochrony masz zagwarantowany i który wariant wyselekcjonujesz. Wysokość polisy kalkuluje się w zależności od wysokości kwoty zabezpieczenia, innymi słowy najwyższej ewentualnej kwoty wypłaty. Im wyższa suma zabezpieczenia, tym wyższa składka. Na dzień dzisiejszy, maksymalna suma asekurowania wynosi 20000 złotych (w przypadku NNW kierowcy pojazdu).
Na koszt umowy ma wpływ także:
– Twój wiek,
– Twój stan zdrowia,
– zawód, jaki wykonujesz.
Jeżeli ubezpieczalnia zaliczy Cię do grupy większego ryzyka, zapłacisz więcej.
Z kolei tańsze polisy posiadają więcej wyłączeń – w polisie odnajdziesz opis wielu zdarzeń, gdzie pomimo wystąpienia wypadku, ubezpieczalnia nie spienięży Ci zadośćuczynienia. Szablonowo do wykluczeń należy jazda pod wpływem alkoholu czy narkotyków, czy stłuczka uczyniona naumyślnie.
Na jak długo zakupuje się komunikacyjne NNW?
Ubezpieczenie komunikacyjne NNW kupuje się na czas trwania obowiązkowej umowy odpowiedzialności cywilnej, a więc maksymalnie na 12 miesięcy. Co jednakże w sytuacji, jak zdecydujemy się na zakup NNW już po zawarciu umowy odpowiedzialności cywilnej? Wówczas ubezpieczyciel obliczy składkę na NNW pomniejszoną o okres trwania aktualnej umowy OC.

Sprawdź również tanie OC Kalkulator OC Gefion