Ubezpieczenia domu i mieszkania

ubezpieczenie mieszkaniaUbezpieczenie domu i mieszkania należy do grupy ubezpieczeń majątkowych, które swojej ofercie posiadają właściwie wszystkie Towarzystwa, które działające na polskim rynku. Jest ono skierowane do klientów, którzy posiadają na własność nieruchomość: np. dom, mieszkanie, garaż wolnostojący, pomieszczenie gospodarcze, małą architekturę, dom w budowie czy domek letniskowy. Aby ubezpieczyć mieszkanie nie musimy być w nim na stałe zameldowani.

Co jest przedmiotem ubezpieczenia?

Polisy mieszkaniowe chronią zarówno mury, jak i mienie ruchome, które znajdujące się w nieruchomości będące naszą własnością. Ubezpieczając stałe elementy chronimy wszystko to, co znajduje się wewnątrz pomieszczenia i jest na stałe przytwierdzone np.: podłogi, panele, pomalowane ściany, zabudowane kuchnie, zabudowane szafy, kaloryfery, itp. Z kolei ruchomości domowe to nasza własność, którą w każdym momencie możemy przenieść np.: meble, sprzęt RTV, sprzęt AGD, stół czy rzeczy osobiste.

Ubezpieczenie domu i mieszkania oferuje nam także szeroką gamę innych przedmiotów, które możemy chronić. Są to m.in. wszystkie budowle, które znajdują się wokół naszego domu, np.: chodniki, ogrodzenie, korty tenisowe, altanki, itp., pomieszczenia gospodarcze, garaże, zawartość piwnic czy szyby.

Jaki jest zakres ubezpieczenia?

Ubezpieczenie mieszkania lub domu posiada bardzo szeroki zakres. Możemy samodzielnie wybrać rodzaj ubezpieczenia, który nas interesuje:

  • Ubezpieczenia mienia od ognia i innych zdarzeń losowych,
  • Ubezpieczenia mienia od kradzieży z włamaniem i rozboju,
  • Ubezpieczenie szyb i innych przedmiotów od stłuczenia,
  • Ubezpieczenie odpowiedzialności cywilnej w życiu prywatnym,
  • Ubezpieczenie następstw nieszczęśliwych wypadków,
  • Ubezpieczenie sprzętu elektronicznego,
  • Assistance domowy.

Samodzielnie możemy wybrać także wartość na jaką zamierzamy ubezpieczyć własne mienie.

WAŻNE!!!

Należy jednak pamiętać, że wysokość składki zawsze jest różna i zależna od wielu elementów: sumy ubezpieczenia, wybranego wariantu, palnej lub niepalnej konstrukcji budynku, przeznaczenia czy jego lokalizacji. Zawsze możemy dopasować zakres ochrony do swoich indywidualnych potrzeb.