Kup polisę auta na kredyt

Współcześnie masz możliwość sfinansować zakup swojego auta na dwa sposoby:
•    Kredyt samochodowy, gdzie bank udziela ci niskooprocentowanej pożyczki, ale będzie współposiadaczem auta dopóki nie uregulujesz całego zobowiązania.
•    Kredyt na samochód, gdzie bank udziela ci pożyczki bez dodatkowych warunków. Od samego początku jesteś jedynym posiadaczem samochodu.
W zależności od tego, na jaki rodzaj kredytu się zdecydujesz, będziesz musiał dobrać odpowiednie zabezpieczenie Auto-casco.

Auto z kredytem samochodowym
W sytuacji, gdy posiadasz kredyt samochodowy, to z pewnością zapisy w umowie nakładają na ciebie obowiązek nabycia zabezpieczenia AC. Musi ono odpowiednio zabezpieczać auto, a wartość potencjalnego zadośćuczynienia powinna pokryć wartość rat, jakie zostaną do spłaty, czyli musisz znaleźć propozycję z rozległym zakresem.
Przy doborze adekwatnego zabezpieczenia, zwróć uwagę szczególnie na:
•    sumę ubezpieczenia. Gdy samochód jest nowy z salonu, masz możliwość asekurowania go na taką kwotę, jaka widnieje na fakturach. Przydatne będą też zabezpieczenia, które zagwarantują, że w przypadku straty samochodu w pierwszym roku polisy, uzyskasz refundację jego ceny z dnia nabycia.
•    Zniesienie amortyzacji. Wiele zakładów ubezpieczeniowych uwzględnia amortyzację, nawet w sytuacji pojazdów w pełni nowych. Kiedy nie chcesz dopłacić do naprawy auta w momencie jego uszkodzenia, uważnie sprawdź zapisy umowy Auto-casco.
•    Naprawę w Autoryzowanej Stacji Obsługi. Nie zawsze jest to norma, a w sytuacji, kiedy posiadasz nowiusi samochód to ogromnie istotne. Naprawianie w ASO gwarantuje utrzymanie gwarancji na auto i dokonanie wszystkich prac zgodnie ze kanonem producenta.
•    Naprawę na częściach sygnowanych logiem producenta, bo to, iż wybrałeś reperację w autoryzowanym warsztacie nie znaczy, że do jej wykonania zostaną wykorzystane oryginalne części. Sprawdź zapisy w dokumencie, albowiem użycie części sygnowanych logiem producenta jest istotne w sytuacji, jeżeli twoje auto jest na gwarancji.
•    Stałą sumę ubezpieczenia. Kiedy będziesz mieć ewentualność wyboru takiej alternatywy, wskazane jest na nią zdecydować. W ten sposób w razie skasowania bądź ukradnięcia samochodu, zakład ubezpieczeń spienięży ci odszkodowanie w wysokości wartości auta w dniu jego nabycia.
Pamiętaj, iż kupując ochronę musisz oznaczyć na niej cesję. Dzięki temu w razie zniszczenia bądź przywłaszczenia samochodu, odszkodowanie zostanie wydane do banku i pokryje pozostałe koszty długu.

Auto w kredycie na samochód
Gdy zdecydowałeś się na kredyt na samochód i poza samą pożyczką nie posiadasz innych zobowiązań względem banku, masz prawo na własną rękę zdecydować jak zabezpieczyć swoje cacko i czy w ogóle to uczynić. Nie posiadasz żadnego warunku, niemniej jednak warto, ażebyś przemyślał kupno AC, nawet jak pojazd nie był bardzo drogi, a twój kredyt jest nieduży.
Dzięki odpowiednio dopasowanej umowie AC, jeśli stracisz auto w wypadku albo nawet w następstwie kradzieży, spieniężone przez towarzystwo ubezpieczeniowe odszkodowanie, będzie mogło uregulować resztę pożyczki w banku. Nie pozostaniesz więc bez auta i z zadłużeniem.
Przy doborze odpowiedniego zabezpieczenia, zwróć uwagę przede wszystkim na:
•    sumę ubezpieczenia, jako że różnorodne TU potrafią określić wartość samochodu  na różnorodne kwoty.
•    Naprawę w warsztacie. W wypadku samochodów używanych ich właściciele przeważnie mają do wyboru możliwość ich naprawy w warsztacie lub na podstawie kosztorysu. W sytuacji, gdy wybierzesz opcję „warsztat”, twoje auto zostanie naprawione w wyselekcjonowanym warsztacie bezkosztowo. Zwyczajnie po szkodzie odstawisz je do wskazanego przez towarzystwo ubezpieczeniowe serwisu, a potem zabierzesz po naprawie. Towarzystwo Ubezpieczeniowe zajmie się rozliczeniem reperacji bezpośrednio z serwisem.