Gdzie ubezpieczyć mieszkanie w bloku

W chwili obecnej, większa część wspólnot i spółdzielni mieszkaniowych w Polsce, jest ubezpieczone. Kłopot posiadaczy lokali polega wyłącznie na tym, iż zwykle, ochrona, jaką dają umowy ubezpieczeniowe spółdzielni czy wspólnocie, nie chroni interesów właścicieli własnych lokali. Dobrze również rozważyć wykupienie indywidualnego ubezpieczenia lokum, albowiem, ubezpieczenia, które są wliczone w czynsz, są definitywnie gorszą możliwością dla propozycji, które przedstawiamy w naszej agencji.

Czy potrzebne nam ubezpieczenie mieszkania

Głównym faktorem, który powinniśmy mieć na uwadze poszukując lepszego ubezpieczenia mieszkania w bloku, jest rozmiar zabezpieczenia. Umowy ubezpieczeniowe, które posiadają spółdzielnie lub wspólnoty, pozwalają na odbudowanie i naprawę głównych murów budynku i części wspólnych pomieszczenia, czyli klatek schodowych, korytarzy, piwnic.
Wyjątkiem jest przypadek, kiedy pożar bądź wybuch gazu powstały z winy wspólnoty. W tym przypadku szkody poniesione przez posiadaczy mieszkań zostaną pokryte z ubezpieczenia odpowiedzialność cywilnej wspólnoty czy spółdzielni.
Jednak w ubezpieczeniach, które dają spółdzielnie czy wspólnoty, nie ma mowy o lokalach prywatnych. Takich wypadków, w których to spółdzielnia czy wspólnota odpowiada za szkodę w lokalu prywatnym jest wszak bardzo mało. A jeśli już się zdarzy tak, że ubezpieczenie zakupione przez spółdzielnię czy wspólnotę, zabezpiecza interesy indywidualnych właścicieli mieszkań, to kwoty ubezpieczeniowe są śmiesznie niskie. Skutkiem tego, każdy właściciel mieszkania, jest zobligowany sam zapewnić sobie asekurację zakupując najlepsze ubezpieczenie posiadłości, jakie będzie miało najszerszy wariant asekurowania z możliwych.

Co daje posiadanie indywidualnego ubezpieczenia?

Charakter zabezpieczenia, odnoszący się do wspólnoty, opiera się na  kluczowych ryzykach i nie zapewnia doraźnej pomocy dla pokrzywdzonych. Sygnując u nas ofertę indywidualnego ubezpieczenia mieszkania, dostają Państwo w standardzie okazały pakiet usług Assistance. Tym sposobem, jak miejsce zamieszkania nie nadaje się do wykorzystywania (np. po pożarze), poszkodowana rodzina może liczyć na zakwaterowanie w hotelu czasem do 90 dni albo nawet transport ocalałego mienia do wskazanego miejsca.
Pokrótce, co powinno obejmować najlepsze zabezpieczenie mieszkania w bloku:
·    gwarancja kompletnej rekompensaty krzywd w mieszkaniu, na wypadek gdyby spółdzielnia lub wspólnota nie zadbała o kompletną ochronę dla budynku, w którym mieszkasz (ubezpieczenie murów);
·    zapewnienie zabezpieczenia każdych elementów nieruchomości (nie tylko elementów stałych, ale również wyekwipowania: wykładzin podłogowych, instalacyj sanitarnej, sprzętów w zabudowie);
·    zwrot opłat wyszukiwania przyczyny szkody, w sytuacji, gdy nie wiadomo skąd przykładowo cieknie woda;
·    pomoc w kłopotliwych warunkach – np. zameldowanie w hotelu w sytuacji zniszczenia posiadłości albo pomoc hydraulika, jeżeli pękła uszczelka;
·    gwarancja dobrych relacji z sąsiadami, na wypadek szkód spowodowanych w ich mieniu – np. zalanie sufitu bądź uszkodzenie zaparkowanego pojazdu przez rozbrykane dziecko (OC w życiu prywatnym);
·    ochrona zatwierdzana przez banki, jeżeli Twoje lokum stanowi zabezpieczenie kredytu.

Bez wątpienia, że trafne zabezpieczenie nieruchomości nie jest sprawą łatwą. Opłaca się poświęcić trochę czasu na znalezienie odpowiedniej propozycji ponieważ możesz dobrać perełkę dla siebie – czyli wysoki zakres zabezpieczenia w ciekawej cenie. Polecamy skorzystanie z naszego kalkulatora ubezpieczeń, dzięki jakiemu obliczymy Państwu polisę z dodatkowym rabatem cenowym, sięgającym nawet 50% stawki ubezpieczenia. Warto rozważyć naszą propozycję.